Stymulacja traktu ustno-twarzowego

Prowadzący:
Małgorzata Gawryl
Data:
17/10/2020 - 18/10/2020
Cena:
590 zł

Celem szkolenia jest budowanie kompetencji uczestników w zakresie rozpoznawania dysfunkcji mięśniowych i stymulacji kompleksu ustno- twarzowego.

Grupa docelowa: logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii, pedagodzy.

 

Prowadząca: mgr Małgorzata Gawryl –oligofrenopedagog, neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji logopedycznej, certyfikowany terapeuta metod Castillo Morales, terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta karmienia, terapeuta ręki, neuroterapeuta. Wieloletni praktyk zdobywający doświadczenie w licznych placówkach zajmujących się terapią dzieci z zespołami genetycznymi i wadami wrodzonymi, młodzieży i dorosłych po udarach, urazach czaszkowo – mózgowych i w innych, ciężkich stanach neurologicznych. Swoje zainteresowania nabywaniem, rozwijaniem i odzyskiwaniem funkcji w obszarze ustno – twarzowym rozwijała na licznych szkoleniach i podczas ścisłej współpracy z fizjoterapeutami. W praktyce logopedycznej bazuje na wielu metodach i technikach stymulowania strefy orofacjalnej. Zdobywając kwalifikacje oraz umiejętności i gromadząc niezbędną wiedzę wykorzystuje je w pracy terapeutycznej, jako neurologopeda współpracujący z Krakowskim Laboratorium Ruchu, Prywatnym Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Fizjomed oraz właściciel Centrum Terapii Neurologopedycznej „LOGORO”. Swoją wiedzą i doświadczeniami dzieli się podczas spotkań, warsztatów i konsultacji dla rodziców, nauczycieli i specjalistów.

 

  • Data 17/10/2020 - 18/10/2020
  • Godzina sobota 10:00 – 16.00, niedziela 10:00 – 15.00
  • Miejsce Biurowiec OMEGA ul. J. H. Dąbrowskiego 79A, Poznań
  • Cena 590 zł

Celem szkolenia jest budowanie kompetencji uczestników w zakresie rozpoznawania dysfunkcji mięśniowych i stymulacji kompleksu ustno- twarzowego.

Program szkolenia:

1. Stymulacja a masaż. Funkcja, jako punkt odniesienia w terapii.
2. Budowa i działanie układu mięśniowego aparatu ustno-twarzowego.
3. Układ oddechowy, mechanika oddychania i bierna stymulacja oddechowa.
4. Propriocepcja, mechanizm zaburzeń i normalizacja (regulacja) czucia głębokiego.
5. Diagnoza uwarunkowań i ocena grup mięśniowych (funkcjonalna, struktury i kompensacji w zaburzonym obszarze)
6. Algorytm postępowania w przypadku określonych dysfunkcji mięśniowych i trudności, m.in. obniżone, podwyższone (wzmożone) napięcie, asymetria funkcjonalna.
7. Stymulacja poszczególnych sfer z uwzględnieniem technik i rodzaju zaburzeń.

 

Grupa docelowa: logopedzi, neurologopedzi, studenci logopedii, pedagodzy.

 

W cenie szkolenia: zaświadczenie uczestnictwa, materiały szkoleniowe, poczęstunek w czasie przerw kawowych.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymają Państwo maila potwierdzającego zgłoszenie oraz niezbędne dane do przelewu (prosimy sprawdzać również folder SPAM).

Wpłaty należy dokonać w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia wysłania formularza. Tylko wpłata jest gwarancją rezerwacji miejsca.

 

Numer konta: 65 1090 1362 0000 0001 4316 5677

W tytule przelewu prosimy wpisać IMIĘ I NAZWISKO+DATA SZKOLENIA