Mózgowe uszkodzenia widzenia i trudności wzrokowe uwarunkowane nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego w fizjoterapii i rehabilitacji wzroku

Prowadzący:
Beata Wasicka i Agata Hołubowicz
Data:
03/10/2020 - 04/10/2020
Cena:
550 zł

Warsztaty przeznaczone dla: fizjoterapeutów, nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów, lekarzy, studentów, terapeutów widzenia.

Beata Wasicka -Fizjoterapeutka dziecięca i terapeutka neurorozwojowa, oprócz pracy bezpośredniej z dziećmi wykłada na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i Wyższej Szkole Zarządzania na kierunku fizjoterapia. Jest absolwentką kierunku fizjoterapia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowana Terapeutka NDT Bobath, Intergacji Sensomotrycznej I i II stopnia.

Ukończyła liczne kursy doskonalące, zarówno w odniesieniu do terapii neurorozwojowej , jak NDT Bobath Baby oraz kursy NDT jako asystent , mające na celu doskonalenie i doszkolenie w wielu zakresach terapii dziecięcej W zakresie diagnostyki, ukończyła m.in. kurs Diagnostyki Wzorców Ruchowych wdl. Prechtla, a także w zakresie terapii: Kinesiology Taping, Kinesiology Taping w pediatrii, Terapie powięziowe i DNS Anatomy Trains u dzieci z problemami neurologicznymi,Analizę Chodu ,Diagnostykę TIMP i wiele innych.Obecnie prowadzi wiele szkoleń i kursów doszkalających dla osób, które zawodowo opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi

Agata Hołubowicz – mgr pedagogiki specjalnej, terapeuta widzenia, instruktor orientacji przestrzennej, oligofrenopedagog Pani Agata Hołubowicz ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi niewidomymi, słabowidzącymi z różnymi dodatkowymi niepełnosprawnościami. Prowadzi terapię dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym.
Diagnozuje widzenie u dzieci, wspomaga rozwój i funkcje wzrokowe.
Prowadzi terapię wzroku u dzieci z niewielkim stopniem niedowidzenia, które ze względu na problemy okomotoryczne, mają trudności szkolne w zakresie czytania i pisania.
Wiele lat pracowała w jedynym na Pomorzu Ośrodku Wczesnego wspomagania Rozwoju dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Sobieszewie, gdzie trafiają prawie wszystkie niewidome i słabowidzące dzieci z Pomorza.

Zdjęcia z poprzedniej edycji szkolenia:

 • Data 03/10/2020 - 04/10/2020
 • Godzina Sobota 8.00-17.30, niedziela 8.00-15.00
 • Miejsce Biurowiec OMEGA ul. J. H. Dąbrowskiego 79A, Poznań
 • Cena 550 zł

Warsztaty przeznaczone dla: fizjoterapeutów, nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów, lekarzy, studentów, terapeutów widzenia

 1. Rozwój widzenia na podłożu rozwoju motorycznego od urodzenia do 2 r.ż.
 2. Zachowania dziecka wskazujące na problemy ze wzrokiem, które powinny zwrócić uwagę opiekunów
 3. W jaki sposób uszkodzenie wzroku wpływa na poszczególne obszary rozwoju
 4. Warunki konieczne do prawidłowego widzenia -podstawy fizjologii widzenia
 5. Czym się różni wada refrakcji od schorzenia wzroku
 6. Kiedy potrzebny jest terapeuta widzenia
 7. Trudności wzrokowe dzieci z zaburzoną stabilizacją centralną – co widzi fizjoterapeuta i kiedy wysyła do terapeuty wzroku
 8. CVI, zanik nerwu wzrokowego, uszkodzenie dróg wzrokowych,najczęściej spotykane schorzenia wzroku, zwłaszcza te, które towarzyszą zespołom genetycznym i wcześniactwu
 9. Wspomaganie rozwoju i rehabilitacji dziecka z CVI i uszkodzeniem dróg wzrokowych- podstawowe techniki wspomagające rozwój i rehabilitację dziecka słabowidzącego np. ROP.

W trakcie warsztatów oprócz zajęć teoretycznych, odbędą się praktyczne ćwiczenia, analiza filmów w celu diagnostyki małego dziecka i demo z małym pacjentem.

 

W cenie szkolenia: zaświadczenie uczestnictwa, materiały szkoleniowe, poczęstunek w czasie przerw kawowych oraz OBIAD w sobotę.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymają Państwo maila potwierdzającego zgłoszenie oraz niezbędne dane do przelewu (prosimy sprawdzać również folder SPAM).

Wpłaty należy dokonać w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia wysłania formularza. Tylko wpłata jest gwarancją rezerwacji miejsca.

 

Numer konta: 65 1090 1362 0000 0001 4316 5677

W tytule przelewu prosimy wpisać IMIĘ I NAZWISKO+DATA SZKOLENIA